شیوه نظارت نمایندگان بر انتخابات شوراها نیازمند تغییر است

شیوه نظارت نمایندگان بر انتخابات شوراها نیازمند تغییر است

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم اصلاح قانون انتخابات شوراها، اظهار داشت: بنظر من ساز و کار فعلی نظارت بر انتخابات شوراها باید تغییر کند، زیرا نظارت نمایندگان مردم بر انتخابات شوراها شیوه مناسبی نیست.

نماینده مردم جوانرود ، ثلاث باباجانی ، پاوه و روانسر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از اشتباهاتی که در جریان انتخابات شوراها اتفاق افتاده، همین نظارت نمایندگان مجلس بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

وی با بیان اینکه این نظارت باید به نهاد دیگری مانند شورای نگهبان سپرده شود، افزود: مشکلاتی در نظارت مجلس بر انتخابات شوراها وجود دارد که منجر به رنجش خاطر مردم در حوزه های انتخابیه نمایندگان می شود.

نادری متذکر شد: برای مثال نظر مراجع 4 گانه درباره برخی از کاندیداهای انتخابات شوراها منفی بود و بعد از رد صلاحیت، همان کاندیدا توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تایید می شد و این موضوع سبب ایجاد مشکلاتی برای نمایندگان می شود زیرا این افراد گمان می کنند با غرض ورزی هیات عالی استان درمرحله اول رد صلاحیت شده اند.

عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان کرمانشاه گفت: اعضای هیات عالی نظارت بر انتخابات استان از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها شکایت کرده و نسبت به عمل کرد آن ها اعتراض داریم.

بازگشت